thenie per njerzit me dy fytyra

-Pr sa i prket prputhjes s ligjeve t matematiks me realitetin, ato nuk jan t sigurta; pr sa i prket siguris s tyre, ato nuk prputhen me realitetin. Edhe lulja m e bukur vyshket nj ditKjo sht mnyra e natyrs pr t na treguar q asgj nuk zgjat Prgjithmon..!! Kam tri vjet ktu dhe shpresoj t jem ktu nj koh t gjat. 30 thnie motivuese, pr ather kur ju nevojitet motivimi, m shum se kurr. Nuk ju interesojn nse jeni t trash apo t holl, t varfr apo t pasur, gjenial apo plotsisht budallenj, mjafton t jeni atje, mjafton tu jepni atyre pak uj dhe pak ushqim. Mund t zgjidhni ta ri-shpikni veten tuaj, biznesin tuaj, produktin tuaj dhe boten. Pra, si ta dallojm falsitetin e nj personi para se t jet tepr von? Jam shum i lumtur q jam ktu. T moshuarit besojn se din, t moshs mesatare dyshojn se din, t rinjt mendojn se i din t gjitha. Mirsia nuk qndron n rrobat e bukura dhe n pamjen e bukur, por n shpirtmirsi dhe dinjitet..! -Vendose dorn mbi furr pr nj minut dhe t duket si nj or. -lirimi i energjis atomike nuk ka krijuar nj problem t ri. -Nse do t kuptosh t metat e nj vajze, lavdroje tek shoqet. Shum mir. Rregulli 9: Jeta nuk sht e ndar n semestra. Super. Debora eshte e bukur, si peisazh por ne kontakt direkt te ngrin kembe e duar.As deti, provo e pija ujin: shellire. Nj person VIP sht ai q gjat gjith jets bn mos pr t'u br i njohur dhe pastaj v syze t errta q t mos e njohin. Te gjitha keto nuk i kam mesuar ne shkolle, nuk me ka dhene dikush leksion, as nuk i kam lexuar diku. Xhelozia, ai dragua q vret dashurin, nn pretekstin se po e mban gjall. -T zgjuarit nuk kan nevoj pr kshillat. See more ideas about albanian quote, quotes, life quotes. energjia e riperteritshme avantazhet dhe disavantazhet. Mos i gjyko ato sipas kopertinave, ndoshta dikujt do ia kuptosh vlern duke e lexuar!! -Vmendja ndaj shndetit sht pengesa m e madhe n jet. Ai q shum flet, gj n drit nuk et. -Kur bhet fjal pr parat, t gjith kan t njjtn fe. -Nj lider sht nj tregtar me shpres. Nuk ka fakte, vetm interpretime Pak e rendsishme. -Keni armiq? 1. "Ne jemi pikrisht ajo q bjm vazhdimisht. -N politik, absurditeti nuk sht handikap. Por kjo nuk do t thot se ky sht fundi. Ka br m urgjente nevojn pr t zgjidhur nj ekzistues. -Nuk e kam lejuar asnjher shkollimin t ndrhyj me arsimimin. You are using an out of date browser. E bre ? Jeta merr forma t ndryshme. 3 GJERA shum t vlefshme n jet: Dashuria pr veten, Vetbesimi, Miqt. -Siprmarrsit jan thjesht ata q e kuptojn se ka pak ndryshim mes penges dhe mundsis. Shum njerz shpenzojn parat q si kan fituar, pr t bler gjra q si duan, pr ti ln mbresa njerzve q si plqejn. Ka vetm nj mnyr pr t shmangur kriticizmin: mos bj asgj, mos thuaj asgj dhe ji thjesht asgj. Ajo q nuk na vret, na bn m t fort. Suksesi duket se sht i lidhur me veprimin. Governo Italiano. Kjo teme e hapur ne lidhje me thenie te ndryshme per njerezit me dy fytyra, hipokritet, sherben si vend diskutimi dhe burim informacioni per te ndare, marre e dhene shkrime, fotografi e videoklipe; per te bere diskutime e biseda, per te kerkuar ndihme, per te bere pyetje e per te marre pergjigje; per keshilla e sugjerime; per te shprehur shqetesime apo kritika. Diellin po ta veshtrosh ne sy, te qorron per nje minute. Ju mund ti jepni form dhe ta krijoni jetn ashtu si e dshironi ta jetoni. Vjen nje momente qe lodhesh nga gjithcka qe te rrethon,, lodhesh nga padrejtesite e kesaj jete edhe per nje cast do te deshiroje te mos kishe egzistuar kurre. Lexoni 510 thnie pr njeriun nga autor t ndryshm n Thenie.ORG se duhet te ndryshosh ata persona qe nuk te pranojne sic Ose ndofta, dhe m e bukur se prpara.Por kt do e kuptosh pas shum, shum kohsh. -E gjith bota mendet kur reperi m i mir sht i bardh, lojtari m i mir i golfit sht i zi, m i gjati n NBA sht kinez, zvicerant fitojn Kupn e Bots, Franca akuzon SHBA-n pr arroganc dhe Gjermania sdo t shkoj n luft. ZEMRA e nj personi sht si ajo letr , t ciln pasi e ke trajtuar keq sht e veshtire ta kthesh si ishte prpara..do mbes prsri e rrudhur.Mere kt mesazh n profilin tnd nse mendon se mnyra m e mir pr t dashur diksht t mos i bsh kurr keq. Shum ide t mdha ikin pa u realizuar dhe shum zbatues t mir jan pa ide. Lviz vet, prpara se t lvizsh botn. "Mark Isaku", Nr. Mos i ngadalsoni gjrat t cilat ju sjellin gaz, hare dhe lumturi n jet, dhe shpesh pini KAFE me miqt TUAJ! 3 GJERA n jet q ndrtojn nj njeri: Puna, Sinqeriteti, Prgjegjsia. . Prgatiti: Manjola EREQI | Botuar n Revistn Psikologjia, Nr. Mnyra m e mir pr t parashikuar t ardhmen sht ta krijosh at E panjohur. -N luft mund t vritesh vetm nj her, por n politik shum her. Ky sht sinjali i par. 10 thnie motivuese, q ju bjn t hidheni n veprim, Ne jemi pikrisht ajo q bjm vazhdimisht. Thniet m t bukura nga romancierja Jane Austen, Thniet m t bukura t popullit zviceran, Aforizma nga shkrimtari italian De Amicis, Aforizma nga shkrimtari i madh gjerman Goethe, 10 thnie nga e guximshmja Arianna Huffington, Adresa: Rr. . Nse doni t dini m shum mbi veten tuaj, prgjoni pas dyerve. E godet duron, e vret mbijeton., e lendon reziston, ka dhimbje sherohet, rrezohet por vazhdon te eci perseri, qan por than dhe lotet, shembet ringrihet, humbet shpresat por i ringjen ato, fundoset por arrine del ne siperfaqe perseri, bishe por edhe e bukur, e ftohte por edhe e dashur, hidherohet por gjen kunder helmin, ska force por e gjen fuqin, humbet por pranon vetem fitoren, i erren syte por ajo gjen force te shikoj, humbet shpresen por jo pergjithnje, zhgenjehet por perseri enderron, beson kjo eshte FEMRA. -Sduhet t luftoni shum shpesh me nj armik, prndryshe do tjua msoj t gjitha marifetet e lufts. Gjith shpirtrat e njerzve jan t pavdekshm, por shpirtrat e t drejtve jan edhe t pavdekshm, edhe hyjnor. Por nuk sht mjaftueshm. 3 GJERA n jet q nuk dshtojn kurr: Besimi, Vendosmria, Dashuria!! do falsitet sht nj mask, dhe sado e mir t jet maska, me pak kujdes, arrihet gjithmon ti bhet dallimi me fytyrn. Qent na shohin me sy ngritur. -Gnjeshtra ka br gjysmn e rrugs rreth e qark bots, kur e vrteta sapo sht nisur. Ka dy zgjedhje kryesore n jet: t pranosh kushtet ashtu si jan ose t pranosh prgjegjsin pr ti ndryshuar ato Dr. Denis Waitley. I varfri buzqeshi, e mori shportn dhe iku. Sa raca e vetme e rrezikshme sht njeriu. Ai q thot "un jam un", ai hup gjithkun. Njerzit m t mir q kam njohurjan ata q kan njohur, dshtimin, stresin, humbjen,dhe kan gjetur rrugn e tyre pr t dal nga errsiraKta njerz kan nj vlersim, ndjeshmri dhe nj t kuptuar t jets q i mbush ata me dashamirsi, dhembshuri dhe nj interes t thell dashurie !! N jet, hert a von, t gjith kemi pasur t bjm me njerz t rrem: nj mik apo mikesh me sjellje t paqart, dikush, mendimet dhe ndjenjat e t cilit nuk kan qen asnjher t qarta, ose me keq akoma, dikush q n fund del ekzaktsisht e kundrta e asaj q . Fatkeqsisht. Qent din t duan pa asnj arsye. Nuk mund t e urresh Afrikn e t mos e urresh veten. Nse e plqeni ose jo, ju jeni personi prgjegjs pr at q jeni dhe q ju jeni personi q mund t merrni hapat pr tu zhvilluar n at person q dshironi. Thenie mbi fjalen Mask Aforizma mbi fjalen Mask Jeta eshte nje perzierje e diellit me shiun, e buzeqeshjes me lotin, e kenaqesis me dhembjen, por mos harro kurre nuk mund te kete nje re qe dielli nuk mund ta kaloje. Te gjitha frazat shume te bukura dhe me kuptimplote! Nj dit, nj voglush pyet t jatin : Babi zemra qndron gjithmon n t njjtin vend apo lviz ? A do ta siguroni suksesin tuaj? Ata quhen: "Koh e Humbur". miresevini ne faqen tone miq . - Pablo Escobar -Arma m e mir kundr nj armiku sht nj tjetr armik. Kushtojini vmendje mnyrs se si sillet me njerz t tjer. -E vetmja gj q bie ndesh me diturin time sht arsimimi. Ju mund t zgjidhni t pranoni gjn q nuk ju plqen ose mund t zgjidhni t ndrmerrni veprime. This site uses Cookies to dispense or record information with regards to your visit. Thot T lumt! Smira vuan nga fatimirsia e tjetrit, e n munges t sukseseve vetjake, knaqet me dshtimet e tjetrit. -Koha sht nj msues i mir, por i vret t gjith nxnsit e saj. Kuptoje q ky person t besoi ty m teper se sa q ti e meriton . Keni nj ndjenj shqetsimi, bezdi e mrzitshme, dika q ju thot q sht mir t mos hapeni deri n fund me t. Por un jam krenar pr prejardhjen dhe kurr nuk i harroj njerzit me t cilt u rrita. Rrezikon t dalsh jasht mode nga nj moment n tjetrin. Faleminderit nga t gjith ju pr komentet.M vjen mir q ju kan plqyer.Shpresoj t vizitoni prsri blogun tim. Por t ra gruaja e mir, do t jesh i lumtur; po t ra e keqe, do t bhesh filozof. Kur shihni se k martojn disa vajza, ather kuptoni se sa shum e urrejn punn pr t nxjerr jetesn. Thnie t ndryshme dhe aforizma Pr Natyrn nga autor shqiptar ose t prkthyera n shqip nga shkrimtar apo personalitete t huaja. Po kshtu edhe stuhit dhe tufanet. -Kujdes kur t lexoni libra shndeti. Pra, doni t bheni nj biznesmen? S treti prshtat mjetet. Arturi tradhton Mirn me shoqen e s motrs, por asaj mir ti bhet se u martua me t pr interes e kshtu me radh. -Nse faktet nuk prputhen me teorin, ndrysho faktet. Macet na shohin me syt posht. Pr disa jan veprat, pr disa t tjer aseti m i madh jan thniet n letr. Kam mesuar te degjoj fjalet e mencura te mendjemedhenjve, dhe te bie dakort me ta. 30 thnie motivuese, pr ather kur ju nevojitet motivimi, m shum se kurr. Ju duhet ta zbatoni iden tuaj t madhe ose pastaj nuk sht e madhe. -Si njerzit n. -Urrejtja sht fituar me an t veprave t mira aq shum sa me an t veprave t kqija -Prfitimet duhet t jepen gradualisht, dhe n kt mnyr ato do t shijohen m mir. -sht knaqsi e dyfisht t mashtrosh mashtruesin. Te falenderoj shume per mundin qe ke bere per se une i shijova shume keto fraza kuptimplota! Rregulli 2: Bota nuk do t kujdeset pr vlersimin tuaj personal. When autocomplete results are available use up and down arrows to review and enter to select. Por kur jeni ju q doni nj ndihm, ose thjesht nuk ndiheni mir dhe dshironi mbshtetjen e nj miku, nuk sht, celulari nuk ka val, ka temperatur, ka nj pun q nuk mund ta lr. Dhe jan n gjendje ti kthejn t dyja n avantazhin e tyre. ata q than do mendesh, tani jan mendur vet. Her n t djatht e her n t majt ? -Mos u sillni rrotull duke thn se bota ju detyron jetesn. Provveditorato interregionale per il Piemonte, la Valle d'Aosta e la Liguria qe te rrethojne, e verteta eshte This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register. Prandaj, prsosmria nuk sht nj veprim, por nj zakon" - Aristoteli. Sa her q l nj burr i mbaj shtpin. fardo q del nga dobsia. Gjumi na kthen n fmijri, duke shfaqur brishtsin e fshehur nn maskat shoqrore. Ju nuk i ndalni dot stint e vitit dhe vetm shum pak prej pundhnsve tuaj jan t interesuar tju ndihmojn pr t gjetur vetveten. -Gjithkush q ka pushtetin t t bj t besosh absurditete ka pushtetin t t bj t marrsh prsipr padrejtsi. Thjesht jane te veanta. 3 GJERA n jet q nuk jan kurr t sigurta: Endrrat, Suksesi, Pasuria. -Aftsia nuk ka shum vler pa mundsin. Pr sa i prket martess ose beqaris, vendos vet, o njeri, por ta dish mir se ke pr tu penduar. -Prse rrini heshtur me pamjen e nj zarfi pa adres sipr? Cilt ekspert apo burim energjie mund t krkosh q t jesh m efikas? -Nse nj grua ju thot se sht njzet dhe duket gjashtmbdhjet vje, sht dymbdhjet. Mund t vdisni pr nj gabim shtypi. -Asnj flok bore n nj ortek nuk ndjen se ka prgjegjsi. . Dhe njeriu, duhet te jete keshtu: i veante jo i perkryer. Jam shume me i lumtur kur dikush me godet me nje shpulle balle-perballe, se sa nje thike mbas shpine! Pamela je yll galaktike,q shklqe . Pas gots s dyt, i shikon gjrat ashtu si nuk jan. Pr disa jan veprat, pr disa t tjer aseti m i madh jan thniet n letr. Deri sa t kemi miq, e tanishmja ja vlen t JETOHETPrandaj mos hezitoni thuani familjes dhe miqve se i doni shum ata. -Mashkulli i vrtet do dy gjra: rrezikun dhe lojn. -Un nuk i dalloj ngjyrat. Sikur e ke humbur. Juve pamela respekt jeni e mrekullueshme. Bota pret q ju t bni dika, prpara se t ndjeheni mir me veten. Your IP: Rregulli 7: Para se t kishit lindur, prindrit tuaj nuk kan qen kaq t mrzitshm sa jan tani. -Ky qytet sht ai q sht sepse qytetart tan jan ata q jan. -Triumfi i vrtet i arsyes sht se ne aftson t vazhdojm rrugn me ata q nuk e kan. Atehere kur mendon se duhet te ndryshosh veten per njerezit Dhe do sfilitesh duke e krkuar n kujtime, n nj parfum, n shikimin e nj kalimtari, n xhepat e vjetr te nj palltoje t ln mnjanPastaj do jet nje dit tjetr. Ka vetm nj t mir: dituria. Askush nuk sht aq i pasur, sa t mund t blej t kaluarn e vet. Bota pret q ju t bni dika, prpara se t ndjeheni mir me veten. Asnj humbje n biznes nuk sht fundi por vetm nse ju i jepni fundin. Cili sht qllimi i jets son? Nse ju thot se sht njzet e gjasht dhe duket si njzet e gjasht, sht afr t dyzetave. Lodhesh duke par veten si ndryshon cdo dite nga njerzite me dy fytyra!! E kam te veshtire te kuptoj se cilen nga te dyja duhet te godas te paren ! Fitimi i emrit prkthehet n prpjekjet pr t qen ka dshiron. M mir t humbas me nder se sa t fitoj me mashtrim . Njerzit m thon se jam i bardh dhe un u besoj, sepse polict m thrrasin zotri. Nse ia arrin t mashtrosh dik, mos mendo q ky person sht budalla! Ndrsa po mendoja se kisha msuar si t jetoj, un kisha msuar si t vdes. -Kurr mos e ndalni armikun kur po bn nj gabim. Me keni detyruar qe une ti lexoj shume here dhe cdo here une emocionohem dhe gje nje vlere per optimizem,per te pare jeten dhe per te shijuar ate me mendimet dhe sugjerimet qe ke dhene .Kjo eshte nje miniere ku njerezit zbulojne arin,per te njohur te kaluaren,per te perballuar te tashmen dhe per te projektuar te ardhmen plot shprese qe marrim nga leximi ne vpren tua.Mos e freno punen por . Kjo gj i shtyn t gnjejn shpesh, t tregojn mbi gjra q vshtir se ndodhin ku jan protagonist t pabesueshm, q vihen pr gjithka n gar me t tjert dhe shfaqin smir pr at q sht m i pasur, m inteligjent, ka m shum shok, ka m shum t dashura. Martohu, patjetr. Por nj qeros plot besim ky sht diamanti i dors s par. Lodhesh duke ecur prpara me kokn lart sikur asgj t mos kishe ndodhur , kur n fakt je e shkateruar prbrenda!! Deri sa t kemi kujtime, e kaluara ekziston. Nse takon dik q i ka humbur buzqeshja ji zemrgjer: Dhuroji tnden !!! 3 GJERA.pasi ikin, nuk kthehen m: Koha, Mundsit, Fjalt!! Nuk ka rrug tjetr pr t rrzuar nj qeverisje prve vots. T duash si qen dhe t kujtosh nj gj. Sa sht numri real i popullsis q jeton sot n Shqipri? Prvoja sht emri q u japim gabimeve tona. -Me an t vlersimit, e bjm prsosmrin e t tjerve pronn ton. Mos e merrni pr dobsi heshtjen time,se nse Un flas,ju nuk do t mund ta prballoni..!! -Blini tok. Performance & security by Cloudflare. Dekarti (Decartes) e filloi filozofin e tij duke dyshuar gjithka n mnyr q t kuptoj se far mund t dij me nj siguri absolute. Sa sht numri real i popullsis q jeton sot n Shqipri? Jam me i lumtur kur kuptoj qe kam armiq, se sa kur kuptoj qe ata/ato qe njoh jane vec maskat e radhes. Ata q nuk e tregojn dashurin, nuk ndjejn dashuri. Thenie nga Charlie ChaplinJa vlen ta lexoni. Edukimi i mendjes pa edukimin e zemrs nuk sht aspak edukim. Ather do t kuptosh se zemra jeton n mijra vende t ndryshme pa patur nj vend baz. Ajo dika sht instinkti juaj, dhe zakonisht instinkti nuk gabon: ndoshta sht m mir q ti kushtoni vmendje maksimale. Rregulli 1: Jeta nuk sht e drejt, duhet t msoheni me t. -do njeri sht fajtor pr t gjitha t mirat q ska br. Jam nj zonj shtpie e vrtet. KultPlus sht gazet online pr art dhe kultur, e para dhe e vetmja n t gjith hapsirn shqiptare. Trupi shkrihet nga dembelizmi dhe shpirti nga indiferenca. . -sht thn se demokracia sht forma m e keqe e qeverisjes, prve gjith t tjerave q jan provuar. -Njerzit jan shum t thjesht dhe shum t prirur pr tiu bindur nevojave t menjhershme saq nj mashtruesi nuk do ti mungojn kurr viktimat pr mashtrimet e tij. 12:51. ne: 21-05-2020, 01:25:53. Nga vijm? Njerz t till nuk ndodhin thjesht rastsisht formohen!! . Njerzit i krijojn zotat sipas vetes, jo vetm pr nga pamja, por edhe pr nga mnyra e jetess. Adresa juaj email sdo t bhet publike. ARTAN MULLAJ. Leksione pr jetn: 150 thnie brilante q duhen lexuar nga t gjith (Foto) do mendje e ndritur e kohrave ka ln trashgimin personale. Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorsin e revists "Psikologjia" dhe pa cituar burimin. Ata bjn gabime por nuk heqin dor Conrad Hilton. Ai q shpejt dashurohet, shpejt dshprohet. Rregulli 4: Nse mendoni se msuesi juaj apo prindi jan t ashpr, prisni deri sa t keni nj shef n pun. Kjo do t thot se keni luftuar pr dik dikur n jetn tuaj. N momentet e smundjes ne jemi t detyruar t pranojm se ne nuk jetojm vetm, por t lidhur me zinxhir n nj krijes t nj mbretrie tjetr, krejt e nj bote tjetr, e cila nuk ka dijeni pr ne dhe nga e cila sht e pamundur t arrijm q ta kuptoj. N jetn reale njerzit nuk kan koh t rrin gjat npr kafene dhe restorante sepse duhet t shkojn n pun. -Si ka mundsi q nuk e kuptojm asnjher kur fillon dashuria, por gjithmon e dim kur mbaron Follow Me @dashuria_smbaron_kurre Instagram photos | Websta, Jam tu vujt shum prej kesaj qe ndodhi sa ucova nga gjumi thash se ishte nje enderr e keqe po pash vedin mir dhe pyta kush je ti kur nuk mund ta pranoj te verteten 1, jam ken aj qe ekam dasht me zemer 2,aj qe nuk e priti kete zhgenjim dhe 3, nje djal idjot qe uverbova nga dashurija e rreme enje vajze, #jeffbezos#thenieshqip #thenie #quotes #kosova #biznesi #dygur, #henryford #thenieshqip #thenie #quotes #kosova #biznesi #dygur, #mattrush #thenieshqip #thenie #quotes #kosova #biznesi #dygur, #orrinwoodward #thenieshqip #thenie #quotes #kosova #biznesi #dygur. Duhet t reflektoni mbi kto sjellje. Ku do shkojm kur t vdesim? Kurr mos thuaj kurr, gjithmon lufto pr at gj q mendon se ia vlen, mos u venit nga dallgt e jets por qndro dhe rezisto dhe kur t arrish kt, ather lufto q ta mbash pran dhe ta meritosh at..!! -Nga t gjitha gjrat q kam humbur, m ka marr malli m shum pr mendjen. Nse ZOTI sht gjithka q ju keniju keni gjithka q ju duhet! . Do t kalosh ca dit kur do kujtosh se nuk ke zemr fare. Dashuria sht nj engjll i maskuar si dshir. -Martirizimi sht e vetmja mnyr si nj njeri mund t bhet i famshm pa aftsi. Nse nuk dini nga tja nisni, krkoni ndihmn e nj mentori. - Nj dit, nj njeri i pasur i dha nj shport me mbeturina nj njeriu t varfr. Un nuk jam i interesuar n ruajtjen e status quo-s, un dua ta shkatrroj at. Megjithat ata kan bindjen e brendshme pr t ecur prpara, pr t konfiguruar jetn dhe vizionin e tyre dhe suksesin n fund fare. Ai q dshiron ta ndryshoje botn, fillimisht duhet t ndryshoj veten e tij. -Nuk vritet me zemrat, por me qeshje. Ai qe di dhe nuk e di qe di, eshte i fjetur; mos e le te fleje por zgjoje nese nuk e zgjon ke bere mekat. Asnj maskim nuk mund ta fsheh dashurin atje ku ekziston dhe as ta pohoj gjat atje ku mungon. 12, B2, Prishtin, Republika e Kosovs, Email:[emailprotected] [emailprotected]. Gjithka q po t them sht si nj eki q godet mendjen tnde. Miqsia nuk sht t shikohesh ose t takohesh do dit; miqsia sht t kthehesh edhe mbas nj kohe t gjat dhe t shikosh q asgj nuk ka ndryshuar..!! Rregulli 2: Bota nuk do t kujdeset pr vlersimin tuaj personal. The action you just performed triggered the security solution. Do tju duhet nj ide e madhe si dhe nj vizion. Nuk ka rrug tjetr pr t rrzuar nj qeverisje prve vots. Her t tjera ndodh q ndrron pozicion me TrurinEh more voglush, duke u rritur do msohesh qta dorzosh zemrn dhe n duar t tjera.Dhe shpesh do t t kthehet e vrar.Por, ti mos u shqetso. Thenie per jeten. -Nj prej dnimeve pr refuzimin e pjesmarrjes n politik sht se prfundon e qeverisesh nga inferiort. . -Problemi me kt bot nuk sht se njerzit din shum pak, por se dini kaq shum gjra q sqndrojn. Ndonjher lodhesh . Faleminderit per komentet..Eshte bukur kur puna te vleresohet,dhe ju me keni kenaqur me keto komente te dashur miq.Te kaloni sa me bukur.. Shprehjet me te bukura qe kam degjuar .qe nga ky moment do hyne ne jeten time si leksione te vecanta qe gjithkush duhet ti posedoje .bravo dhe shume faleminderit per emocionin qe me dhuruat, Me keni detyruar qe une ti lexoj shume here dhe cdo here une emocionohem dhe gje nje vlere per optimizem,per te pare jeten dhe per te shijuar ate me mendimet dhe sugjerimet qe ke dhene .Kjo eshte nje miniere ku njerezit zbulojne arin,per te njohur te kaluaren,per te perballuar te tashmen dhe per te projektuar te ardhmen plot shprese qe marrim nga leximi ne vpren tua.Mos e freno punen por vazhdoje me talentin qe keni, Me mahnitet ,cdo njeriut per mendimin tim i mungon dicka, por ne qoftese do lexosh ne faqen tende ploteson ate qe te duhe. Nuk mund ti urresh rrnjt e nj peme dhe t mos e urresh pemn. Budallenjt marrin pr t vrteta ato gjra q prekin mbl veshin e q jan t maskuara nga tinguj t plqyeshm. -Mund t zbulosh m shum pr at person n nj or loj se n nj vit bisedash. N fund i shikon gjrat ashtu si jan n realitet, dhe kjo sht gjja m e shmtuar n bot Kesi lloje motivime kemi nevoje perdite! Ai q sdi t msoj, jep mend. T zhgnjyer me at far dgjuan dhe pan, masa filluan ta [] Ai mendonte se natyra njerzore sht e keqe, gjuan njeriun n mnyrat m t shmtuara dhe zinxhirt e shtetit jan t nevojshme. Je shum i ri m thoshin dhe do mendesh kot. Agjente Marketingu: -Historia sht versioni i ngjarjeve t kaluara pr t cilat njerzit kan vendosur t bien dakord. See more ideas about albanian quote, quotes, life quotes. Nj princi nuk i mungojn kurr arsyet legjitime pr t thyer premtimin e tij. . There are several actions that could trigger this block including submitting a certain word or phrase, a SQL command or malformed data. Ai qe nuk di dhe e di se nuk di, eshte femije, mesoje; nese ti di, e nuk e meson ke bere gabim. Martesat bhen n qiell. Gabimi vjen n shum mnyra, ndrsa pr t br gjrat si duhet ka vetm nj rrug. Nse ky person, q mendoni se e keni mik t ngusht flet n kt mnyr pr miqt e tjer apo pr t njohur, duhet t pyesni veten se si mund t flas pr ju, apo jo?! Shum mendimtar, filozof, aktivist dhe artist t mdhenj jan prpjekur pr t'iu prgjigjur ktyre pyetjeve gjat jets s tyre dhe kan ln prapa nj trashgimi t tyre me thnie shum Dallimi i vetm ndrmjet shenjtorit dhe mkatarit sht q do shenjtor ka nj t kaluar dhe do mkatar nj t ardhme. je. 35/2016 t legjislacionit t Republiks s Shqipris, neni mbi t drejtat e autorit dhe t drejtave t tjera t lidhura me to pr veprat e Tani bj dickaprovo ta hapsh topthin e letrs dhe ta kthesh si ishte m prpara JavaScript is disabled. Un i urrej njerzit me dy fytyra. Thashethemi dhe shpifja, jan si ai pluhuri q mund ta mbuloj gurin e muar, por kurr nuk do arrij ta njollos dot! Msues, doja t dija si jetojn peshqit n det? far lloj progresi keni br kt vit? 3.108.212.68 Nj dit paksa ndryshe.Pak e veant. Persri do jet e bukur. N KultPlus mund t lexoni lajmet m t fundit pr artin dhe kulturn shqiptare, at t rajonit dhe t bots. Lexoni 510 thnie pr njeriun nga autor t ndryshm n Thenie.ORG tjesh mikprits dhe bujar, t mbash besn dhe traditat, ksaj i thon t jesh SHQIPTAR. Bota nuk ju detyron asgj. N jet, hert a von, t gjith kemi pasur t bjm me njerz t rrem: nj mik apo mikesh me sjellje t paqart, dikush, mendimet dhe ndjenjat e t cilit nuk kan qen asnjher t qarta, ose me keq akoma, dikush q n fund del ekzaktsisht e kundrta e asaj q tregonte n siprfaqe. T heqsh dor e bn at t prhershme Marilyn von Savant. 5. Prpos lajmeve, n KultPlus mund t lexoni tema t ndryshme, intervista, opinione -Nse jeni n bot t prshkruani t vrtetn, lrjani elegancn rrobaqepsit. Rregulli 3: Ju nuk do t fitoni sapo t mbaroni shkolln, menjher pr punn q bni, 60.000 dollar n vit. -Ah, ata francezt. Maska q mbahet gjat, nuk shqitet m prej fytyrs.

Dr Marilyn Glenville Quack, Because I Could Not Stop For Death Commonlit Quizlet, Articles T